Firebase SDK 9 da Yeni Web Projesi Oluşturma

Bu içerikte Firebase version 9 da yeni bir web projesi nasıl oluşturulur beraber uygulamalı olarak yapacağız. Öncelikle ihtiyacımız olan bir google hesabı. Bu hesap aracılığı ile firebase console a giriş yapacağız.

Firebase web console

Şimdi ise ilk adım yeni bir firebase projesi oluşturmak olacak.

Projemize isim vererek devam ediyoruz

İleri dedikten sonra “Bu proje için Google Analytics i etkinleştir kısmını kapatabiliriz.

Proje oluştur dedikten sonra gerekli ayarlamaları yapmak için Firebase bizi kısa bir süre bekletecek.

Aşağıdaki ekranı görene kadar bekliyoruz.

Ve Artık Firebase projemiz hazır. bundan sonraki adımımız oluşturmuş olduğumuz bu projemizi kendi kodlarımıza dahil etmek ve kullanmaya başlamak olacak.

Projemizi başarılı bir şekilde oluşturduktan sonra ileri dediğimizde aşağıdaki gibi projemizin sayfası bizi karşılayacaktır.

Evet şimdi gelelim projemizi kendi kodlarımıza dahil etmeye. Gördüğünüz gibi;

  • IOS
  • Android
  • Web
  • Unity
  • Flutter

Yukarıdaki seçenekler bizleri karşılıyor. biz örnek olarak Web projemize dahil edeceğiz. Doğrusunu söylemek gerekirse Google un kendi dokümantasyonu da bu konuda bir hayli güzel. Ancak konu Firebase v9 a gelince henüz tam olarak güncellenmemiş.

Şimdi web seçeneği ile devam ediyoruz.

Şimdi Web tarafındaki entegrasyonumuz için bir isim girmemiz gerekiyor. Biz projemizin sonuna web ekleyerek devam ediyoruz.

Projemizi kaydet dediğimizde bizlere oluşturduğumuz firebase projesini kodlarımıza dahil etmemiz için hem npm tarafında hem de direkt olarak html tagları arasına eklenecek şekilde kodları karşımıza çıkarıyor. Bunları alıp direk olarak kodumuza ekleyerek projemizi yazmaya devam edebiliriz

npm

Html Tag

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir