Buğday Bağışla Projesi Detay

Buğday bağışla ismiyle yapmış olduğum projem aslında tamamen bir sosyal sorumluluk projesi. Projedeki amaç insanların birbirleri ile haftalık aylık bazda sıralama yarışı yapması ve buradan kazandıkları buğday taneleri ile ihtiyaç sahibi insanlara yardım etmesi. İnsanlar soru çözdükçe sitede geçirdikleri vakit artacağı için doğal olsrak sitenin reklamlardan sağladığı gelirler de artacak ve bu şekilde yardım için gerekli maddi güç kazanılmış olacak.

Doğrusunu söylemek gerekirse bu benim özgün bir projem değil. Daha doğrusu proje tabi ki benim projem tüm kodlarını ben yazdım ancak fikir bazında dünya çapında benzeri bir proje vardı. Ancak proje İngilizce olduğu için benzeri bir projeyi Türkçe olarak yapmayı hayal ettim.

İncelemek isterseniz Örnek aldığım proje : Freerice

Projenin kaynak kodlarını GitHub sayfasından inceleyebilirsiniz.

Projeyi ilk yayına aldığımda bugdaybagisla . com adresini kullanıyordum ancak sonrasında projenin üstüne çok düşemediğim ve gerekli yatırımı yapamadığım için devam ettiremedim. Şu an demo için kodcini.com sitemden bir subdomain kullanıyorum. Admin paneli için de django nun kendi oluşturduğu otomatik yönetim panelini kullanıyorum. Buğday bağışla Admin Paneli yazımdan admin paneli görsellerine de ulaşabilirsiniz. Admin paneli kullanıcı adı şifresini paylaşmayı çok isterdim ancak sonrasında çok sorun yaşadığım için bunları paylaşmayacağım. Demo üzerinden üye olup soru çözüp inceleyebilirsiniz.

Projenin detaylarını Buğday Bağışla Proje İncelemesi başlıklı yazımda bulabilirsiniz. Proje ile ilgili tüm yazıları da proje detayları bölümünde bulabilirsiniz.

Projede kullanmış olduğum soru veri tabanını da projesinde kullanmak isteyen öğrenci arkadaşlar mustafaseyhan@kodcini.com mail adresinden bana ulaşabilirler. Kendilerine veri tabanını gönderirim.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir